Чорапи со машнички за најинтересната модна приказна на сезоната!

Сандалите ги оставивме за некои други временски услови, а затворените чевли станаа дел од нашиот секојдневен живот. За да ги направите поинтересни, а секој...

Кожни корсет фустани – главен есенски тренд!

Корсет фустаните, блескаа во колекциите за есен / зима 2020/2021. Сега, овој тренд, кој претходно беше резервиран исклучиво за коктел-забави, доби ново толкување. Во новата сезона,...

Шармантната колекција на Charlotte Olympia!

Брендот Charlotte Olympia, по се изгледа дека се одлучил да ја одушеви секоја жена, претставувајќи ја новата шармантната капсула колекција - дизајнирана во соработка...

Bitisiani “Guaperia” нова кампања за лето 2018

Брендот Bitisiani објави нова, летна кампања во која се претставени најновите парчиња од колекцијата за лето 2018. Парчињата се наменети за момците кои се...

Burberry | Очила и музика

Burberry за новата колекција очила "Spark" ја продолжува својата кампања промовирајќи три нови музички бендови: Coastal Cities, The Night VI и Broken Hands. Колекцијата...

Беретка – француски шарм!

  Држете ја главата топла и бидете модерни за време на есента и зимата. Луѓето се поделени во две категории: оние кои сакаат шапки и капи...

Одлична колекција на Versace – есен 2019!

  Во центарот на њујоршката берза пред неколку дена, Донатела Версаче направи златен факел, реплика на Статуата на слободата, околу која се најдоа најновите модели...

Најбарана венчаницата на Anastasiа Steele од филмот 50 нијанси!

Чекорењето кон олтарот и младоженецот во прекрасна венчаница е сонот на многу девојки на оваа планета. Нас ни се допадна таа на Anastasiа Steele,...

Модни детали кои морате да ги имате за лето 2015

Секоја сезона со себе ги носи новите трендови, а летните полесно се следат, кога ќе потемнеме од сонцето - сите неправилности се помалку видливи, изгледаме потенки и ни треба помалку време да се...

EMPORIO ARMANI: пролетна колекција 2020!

  Познатиот моден дизајнер, Џорџо Армани, ја одржа својата модна ревија за пролетната сезона на неговиот имот Палацо Орсини ... Палетата на бои најмногу содржеше сребрени...

Богатството на есента во новата кампања на Том Форд!

Том Форд кампања есен / зима 2020 година Интересни фотографии изработени од Том Форд кои ни ги покажуваат моделите одблизу со нови модни додатоци. Богатата есенска...

Дух во фустан | Meg Cowell

Фустани од различни периоди од историјата лебдат низ црнило, фотографирани од Meg Cowell. Идејата била да се претстави автентично фустанот, но не на девојка...