H&M: Празничен едиторијал

Како да се облечете за свечените прослави и забави? H&M е подготвен за празничната сезона! Сите нови трендови за престојните празници можете да ги погледнете...

Машки тренд | Блејзер

Лежерниот блејзер покрај моден тренд е и неопходно парче во преодната сезона, додека се уште не е доволно студено за капут. Лесно се комбинира,...

Gianvito Rossi со ултра женствена пролетна колкеција!

Издолжени нозе, практични чевли и минимална болка во стапалата - тоа се трите амбмбиции на италијанскиот дизајнер Gianvito Rossi, кога ги создава своите чевли. Неговите...

Убавите чевли на Пепелашка – во денешно време!

Кога бевме мали девојчиња, се воодушевуваме на фустанот, фризурата и накитот, но најмногу на убавите чевли на Пепелашка. Така e и сега, за нас...

Нордиски вибрации Giorgio Armani есен/зима 2018!

Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани ја претстави својата колекција за есен / зима 2018 година за време на Миланската модна недела ... Ревијата е отворена со...

Кој модел на фармерки се во тренд?

Тесните фармерки со години беа најпопуларниот модел на фармерки. Но, во последно време, овие фармерки не се толку популарни. Дознајте дали нивната ера заврши ......

Бохо стил во најдобро издание: кампања DIOR RESORT 2018!

Откако се појави во кампањата Dior Resort 2018, младата и талентирана ѕвезда Џенифер Лоренс предизвика голем интерес ... Таа беше фотографирана под ведро небо, пред објективот ...

Чевли инспирирани од кармини

Дизајнерката Sophia Webster заедно со козметичката куќа Revlon ја создаде "Suede" колекцијата женски чевли, инспирирана од нивните кармини. Розови тонови, и многу бакнежи. Преслатко...

“Shimmer in the Dark” нова блескава кампања на Jimmy Choo!

Jimmy Choo со својата новата кампања “Shimmer in the Dark” ја разубави сезоната на претстојните празници со блескави парчиња и ѕвездата на кампањата, Carа Delevingne. "Оваа сезона не...

Фантастична соработка на Alexander Wang x Bulgari

  Прв поглед на луксузната колекција чанти ... Наречена “Serpenti Through the Eyes of Alexander Wang”, оваа колекција на торби претставува интерпретација на славната Bulgari Serpenti...

Лакирање на нокти со новиот изум Tweexy!

Најпосле стигна новиот изум Tweexy! Од сега можете слободно ноктите да ги лакирате на кауч, во кревет, во воз, на работа, секаде каде и до сега...

Britney Spears во новата кампања на Kenzo!

Информацијата дека Кензо подготвува таен проект, стана позната уште минатата година. Дури вчера е познато кого толку долго го криеле Керол Лим и Хумерто Леон,...