Трендот од 80-тите, повторно се враќа оваа пролет

Трендовите се навистина многу циклични и гарантираме дека сè што некогаш било хит, ќе се врати во мода во одреден момент.

Така е сега со балон фустаните или здолништата кои со години се на дното од нашите плакари затоа што не беа мода. Но, ни се чини дека по многу години, повторни ќе ги извадиме од плакарот и  ќе почнеме да ги носиме, бидејќи се најнов тренд.

Овој тип на фустани и здолниште оди подеднакво добро со патики како и со високи потпетици.

СПОДЕЛИ
Претходна објава8 шик начини како да носите свилена марама оваа пролет
Следна објаваХеклана облека – главен тренд за лето 2024 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ