автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6136 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Кои модели на патики моментално се најпопуларни, а насекаде ќе ги...

Кои патики ќе се носат оваа година? Патиките се обувки кои повеќе не се резервирани само за спорт и теретана. Ги носиме секој ден и...

Веќе сега знаеме кои 8 модели на чевли ќе бидат најголем...

Веќе сега знаеме кои трендови на чевли ќе бидат најголем тренд во текот на 2023 година, чевлите со шпиц врв и балетанки се на врвот...

Клучни стилски модни додатоци во 2023 година

Овие модни додатоци нема да останат незабележани во месеците кои следат Во модниот свет, малите нешта прават голема разлика, се однесува на додатоците кои имаат...

Еве која боја ќе биде хит оваа година

Оваа боја ќе биде хит во 2023 година Новата година значи нови почетоци и позитивни промени и напредок. Токму така, таа носи нови трендови и...

5 НАЈПОПУЛАРНИ БОИ ЗА 2023: Доминираа на модните писти од Викторија...

Овие трендовски бои доминираа на модните писти за 2023 година! По анализата на стотици ревии за пролет/лето 2023 година, резултатите се повеќе од конзистентни. Откријте...

Модна школа: еве како подобро да се облекувате во 2023 година

Неколку совети како да го подобрите сопствениот стил и облекување ... Модните трендови се нешто што е многу лесно да се следат, но стилот или...

Лентите за коса се врвниот тренд за 2023 година

Облеката без додатоци едноставно не е комплетна.  Модните додатоци се она што ја прави облеката посебна и убава.] Со оглед на тоа што стилот од...

КЛУЧНИ ЗИМСКИ МОДНИ ТРЕНДОВИ ЗА ЗИМА 2023 ГОДИНА

Според она што го видовме на модните писти во Њујорк, Лондон, Милано и Париз, ова се клучните модни трендови за зима 2023 година. 1 ОДРЖЛИВА...

Чизмите Moon Boot се врвен хит оваа зима

И покрај високите температури зимата продолжува и според се ни претстојат студени денови. Сезоната на скијање пристига, иако планините до пред некој ден беа...

ЗИМСКИ ПОПУСТИ ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!

Големите зимски попусти се веќе тука и време е за уживање во шопинг во Skopje City Mall по уште пониски, односни екстремно ниски цени....

Jacquemus x Nike: фантастична нова колекција посветена на љубителите на скијањето

Сезоната на скијање е во полн ек и покрај топлото време, високите температури и недостатокот на снег. Но, снег има во веројатно најлуксузниот ски-центар во...

Италијанскиот маникир е нов хит во светот на ноктите

Ноктите се многу важни, тие откриваат колку сте уредни и колку се грижите за себе. Неуредните нокти се апсолутно неприфатливи и за мажите и...