автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6112 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

За впечатлив и шик дневен стил: изберете асиметричен крој со средна...

ZARA ИМА НАЈУДОБНО ЗДОЛНИШТЕ ОВАА СЕЗОНА Zara оваа зима има посебен модел на миди здолниште кое е хит во модниот свет. Зимскиот период е познат по доминацијата...

Главен партнер и домаќин и на втората сезона на Skopje Fashion...

Убавите спомени заслужуваат реприза. Со особена чест и задоволство ви најавуваме дека главен партнер и домаќин и на втората сезона на Skopje Fashion Festival...

Венчаници за модерни невести кои сакаат лесни, софистицирани модели со чисти...

Пронајдовме исклучително елегантна колекција на венчаници од Kaftan studio, наменети за модерни невести кои сакаат лесни, софистицирани модели со чисти линии и внимателно одбрани и рачно...

Balenciaga x Adidas: нова интересна соработка во светот на модата

Balenciaga и Adidas, два многу познати модни брендови, направија соработка, иако ова не е прва соработка на овие два многу популарни брендови, но, можеме...

4 ЈАКНИ ЗА ЕСЕН/ЗИМА 2023 ГОДИНА: Списокот на IN и OUT...

Списокот на IN и OUT трендови може да ви помогне да изберете јакна за есен/зима 2023 година. 4 ЈАКНИ ЗА ЕСЕН/ЗИМА 2023 ГОДИНА: Доколку ги...

Необичен дизајн: Дали ви се допаѓаат чизмите Maison Margiela Tabi?

Во морето од нови чизми кои секојдневно пристигнуваат на пазарот, мора да признаеме дека едни ни го привлекоа вниманието. Што и не е изненадувачки...

Хит на интернет(рецепт) : Дали некогаш сте пробале Baba ganoush?

Под егзотичното име Baba ganoush се крие необичен намаз од модар патлиџан и таан карактеристичен за Блискиот Исток. Овој традиционален намаз од модар патлиџан...

Свежата краставица е одличен сојузник во негата на вашата кожа

Зошто свежата краставица е погодна за нега на кожата? Краставицата е зеленчук кој е одличен сојузник за вашето здравје, но и за вашата фигура, бидејќи...

Пилотската јакна ја симна од тронот класичната кожна јакна

Иако е тешко да се помисли дека кое било парче може да ја симне кожената јакна од врвот на модниот трон, но, еден модел...

Шминка: Погледнете ја празничната колекција на CHANEL

Chanel Holiday 2022 - Злато и бакар се обележја на празничната колекцијаКуќата за убавина Chanel ја претстави својата колекција на шминки наменета за претстојните...

5 МОДЕЛИ НА ЧАНTИ КОИ ЌЕ СЕ НОСАТ ОВАА ЕСЕН: Од...

Чантите се слабост за многу жени, а така е лесно да се заљубите во нив на прв поглед ... Меѓутоа, во еден таков момент обично...

ВЕЧЕРА КОЈА ТОПИ КИЛОГРАМИ ГИ ЧИСТИ ЦРЕВАТА И ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ:...

Имаме совршен предлог за вечера Доколку не знаете со каков здрав оброк да го завршите денот, имаме совршен предлог. Сите нутриционисти се согласуваат дека последниот...