ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Барбери 2020 – извонредна есенска колекција за патување!

  Со оригиналниот дизајн на старата карта за навигација… За својата колекција есен 2020 година, најновиот асортиман на Барбери ја доловува модната свест на целиот свет....

Класично сина – боја на 2020 година

Италијанскиот Институт за бои, престижниот „Пантоне“ ја објави бојата на годината која ќе биде во тренд за тековната година. Станува збор за таканаречената нијанса „класично...

Претставена онлајн платформата „Ново Име”

Имаш помеѓу 16 и 30 години и живееш некаде, било каде на територија на Македонија? Поседуваш талент од областа на науката, културата, уметноста или...

Летиција Каста, Џиџи Хадид и Алекса Чанг во Максим на Прада...

  Во легендарниот ресторан Максим! Пред модната недела во Париз, Прада претстави ново поглавје на Прада Мода Париз, специјална културна платформа на брендот која ги спојува...

Стилски изглед на брачниот пар Бекам во Париз!

Брачниот пар Бекам ги поминува овие денови во Париз, каде дојдоа да го поддржат нивниот пријател Ким Џоунс, креативниот директор на машката линија „Диор“. Ден...

Матурски фустани 2020!

  Оваа пролет, многу девојки за прв пат ќе носат високи потпетици, бидејќи ги очекува матурската вечер како едно од најзначајните случувања во нивните животи. Младите...

Нова колекција пролет/лето 2020 на Ralph & Russo

Тамара Ралф и Мајкл Русо прославија една деценија од основањето на нивниот заеднички бренд Ralph & Russo. Дизајнерското дуо ја претстави најновата колекција висока мода...

Eкспериментираjте со дизајнирање на сопствена дневна соба!

  Дневната соба е најпопуларното место во домот ... Тука се дружиме со семејството, пријателите и роднините, славиме веселби, заеднички гледаме филмови, понекогаш дочекуваме и важни...

Тексас јакна со крзно е апсолутен хит на социјалните мрежи!

  Можеби е реално дека тексас јакната е несоодветна, односно премногу тенка за носење во зима, но сега не зборуваме за обична тексас јакна, туку...

Lanvin ја претстави колекцијата есен/зима 2020/2021!

  Lanvin ја претстави новата колекција во Париз! Новиот креативен директор на Lanvin, Bruno Sialeli, ја претстави колекцијата „Есен / зима 2020/2021“, промовирајќи еднаков број...

Холивудски гламур на доделувањето на SAG Awards 2020

Познато е во чии раце завршија SAG (Screen Actors Guild) Awards. На церемонијата, која се одржа во Лос Анџелес, Хоакин Феникс очекувано беше прогласен за Најдобар актер за...

Неделна програма во Јавна Соба

OД КАДЕ ЌЕ РАБОТИТЕ ДЕНЕС? ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС НА ДРУЖЕЊЕ И COWORKING! ОВА Е НАШАТА НЕДЕЛНА ПРОГРАМА: 21.01. // 17:30 Бесплатна работилница за доење со прим. д-р...