ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фустани кои одговараат за секоја пригода и не излегуваат од мода

  Не е лесно секогаш да изгледате добро, ниту да најдете фустан во кој ќе изгледате соодветно во канцеларија, на кафе, но и на вечера...

Скопје Сити Мол ве советува како да извлечете максимум од Late...

Неверојатни попусти и одлична забава за да се подготвите за летото со омилените парчиња во вашиот омилен трговски центар. 24 јуни е денот и...

Фестивалот „Скопско лето“ по 43 пат се отвори на 21 јуни...

Со концертот на Европскиот креативен оркестар при 'Институтот ФАМЕ‘С' вчера на 21 јуни се отвори 43. издание на „Скопско лето“, на кое ќе има...

🎹🎙️Концерт на LP Duo /концертна промоција на албумот Dead Sea (Universal...

https://youtu.be/scMHIUrsHQI 🎹🎙️ Концерт на LP Duo /концертна промоција на албумот Dead Sea (Universal Music).  🎼 Домашна поддршка: Дуња Иванова & Dubnotic /проект Електро-акустична симбиоза/ 📅 25. јуни...

Секоја модерна жена ова лето ќе се облекува во овие 6...

Доколку сакате да ја обновите вашата летна колекција, ова се боите кои ќе бидат вистински хит во претстојните летни месеци. Летото пристигна со топлите и...

Шик папучи кои ова лето ги носат сите трендсетерки – од...

Папучи со потпетици ги освоија модните инфлуенсерки ... Покрај рамните модели, во тренд се и папучи на високи потпетици на кои не можеа да им одолеат...

Фустаните со миди должина – идеални за свечени прилики

Доколку барате инспирација за свечен фустан, без разлика дали сте гостин на свадба или имате специјална забава, ви нудимие одлична идеја. Модерните свечени фустани оваа...

Нека вашиот стајлинг биде според најновиот моден тренд оваа пролет и...

Британската модна уредничка Дина Вантулекен вели дека секој треба да постави одредена граница кога се во прашање цените на чевлите и облеката. 'Ниту една жена...

Откријте ги главните трендови во модата за жени – лето 2022...

  На меѓународните ревии на модните брендови и на европските улици забележавме дека се појавија две главни теми: практична облека насочена кон удобност, додека другата...

Модни женски чанти – лето 2022

Модните дизајнери понудија многу богат избор на стилски женски чанти за сезоната пролет-лето 2022 година. Впрочем, чантата не е само моден додаток, туку корисен атрибут...

Промоција на поемата „Алгоритмеа: Евлогија за дигиталните богови“ од Стефан Марковски

На 16.06.2022 во 19ч, во спомен собата Браќа Миладиновци на Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје, ќе се одржи промоција на поемата  ,, Алгоритмеа:...

🔔Отворен повик за драмски текстови создадени во периодот од 2010 г....

🔔Отворен повик за драмски текстови создадени во периодот од 2010 г. до 2022 г. ЈАС НЕ СУМ МРТОВ, БОЛЕН И СЛАВЕН.  (Повик за е-Антологија на...