Деликатна убавина!

Кога станува збор за избор на лустер во вашиот дом, внимателно одбраниот облик и функционалноста можат многу да ви помогнат ... Модерното висечко осветлување е...

Флексибилна трпезариска маса за сите љубители на скандинавскиот дизајн

Неверојатно практичен и паметен дизајн на Норвежанецот Marcus Voraa. Флексибилната трпезариска маса е вистински сон за сите оние коишто уживаат во пријатните разговори за време...

Хороскоп за ден 24.04.2018 година!

Овен Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна...

Австралиски уметнички торти на M. Cherry

Cherry Murphy е австралиска уметница која ги претвора тортите во вистински уметнички дела. Во нејзината пекара Cherry Cakes во Мелбурн, таа ги изработува со посебна техника чија...

Нова луксузна јувелирска колекција Piaget Manchette!

Брендот Piaget претставува уште еден прекрасен моден додаток во својата листа на јувелирски  креации, а ние уште еднаш сме воодушевени од тоа што го...

Хороскоп за ден 23.04.2018 година!

ОВЕН Утре ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви...

Репертоар на Драмскиот театар Скопје од 23.04 до 29.04.2018

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 23.04 до 29.04.2018 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави: ден и час:...

Ресторан “Pink Zebra” инспириран од надреалните филмови на Wes Anderson!

Декориран со црно-бели линии на розеви ѕидови, ресторанот Pink Zebra, односно Feast India Co. во Канпур, Индија, го привлекува вниманието од далечина, благодарение на студиото...

Викенд хороскоп за 22. и 23.04.2018 година!

Овен Ве нервираат луѓето кои постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се јавите кога ви е потребно, а кога ви...

“Jane and Serge”-изложба на фотографии на славниот пар!

Во музејот на современа уметност во францускиот град Calais,(Musee des Beaux-Arts de Calais) е поставена изложба со фотографии посветенa на големата љубов и можеби...

Сензуална и заведувачка кампања на костими за капење!

Оваа пролет, рекламната кампања на GUESS за линијата на костими за капење и долна облека, е направена од фотографии на атрактивни девојки Лиз Тарнер,...

Најмодерна боја за пролет 2018: деликатна розова!

Најмодерна боја во минатата година беше милениумска розова. Таа исто така, владее и оваа година. Добри вести за оние кои ги сакаат нежните пастелни нијанси -...

Ефектни црни лустери во ентериерот!

  Тенките, минималистички лустери претставуваат главен тренд во светот. Но исто така, последниве години, можеме да забележиме како и прекрасните стилски лустери повторно се пробиваат во...

Louis Vuitton претстави модерна колекција на чанти!

Новата капсула колекција на Louis Vuitton е специјално дизајнирана да ве направи среќна ова лето ... Комбинирајќи ги Monogram или Damier Canvas дезените со интересни...

Модерни полици како функционални прегради во мали простори!

Ако живеете во мал стан, тогаш ви се потребни многу функционални и практични просторни прегради ... Не постои ништо подобро на пазарот од полици кои...

Лондонскиот Harrods отвори бутик со намалени цени!

Да се направи тоа што се уште не е видено е самата суштина на модата ... Оваа изјава е запишана на интернет од брендот Harrods,...