Ова лето бисерите се “statement” накит!

Ова лето, понудата на дизајнерските брендови е преполна со модни додатоци кои се збогатени со бисери. Од обетки и ѓердани до ланци за очила,...

Gigi Hadid во кампања за парфемот Michael Kors Wonderlust!

  Џиџи Хадид беше ангажирана во уште една кампања за убавина, како лице на парфемот Michael Kors Wonderlust ... Фотографирана на неверојатно убава плажа, Џиџи ја...

Прва видео кампања за шминки на Леди Гага!

  Лејди Гага е последната во низа славни личности која лансираше своја линија на шминки ... Наречена Haus Laboratories сега е достапна за нарачка, со официјален...

Прекрасни мали тетоважи!

20 НАЈПОПУЛАРНИ МАЛИ ТЕТОВАЖИ Тетоважите се многу повеќе од едноставен цртеж на кожата Главната причина што луѓето прават тетоважи е искажување на личниот стил и мислење,...

Cartier ја претстави својата најголема колекциа досега!

  Оваа колекција од 120 парчиња е именувана по нејзиното силно визуелно влијание, а дефинитивно нема да ве разочара ... Колекцијата Magnitude претставува прв пат да...

Тајланд: Anantara Chiang Mai Resort ќе ве остави без здив!

  Anantara Chiang Mai Resort се наоѓа во северниот дел на Тајланд, на прекрасниот брег на реката Чианг Маи Мае Пинг. Ова познатото одморалиште на...

Вечерва на Охридско лето : КАМЕРЕН ОРКЕСТАР НА МММ “САША НИКОЛОВСКИ...

КАМЕРЕН ОРКЕСТАР НА МММ “САША НИКОЛОВСКИ ЃУМАР”; Уметнички раководител/ диригент: Олег Кондратенко Црква Св.Софија 29.07.2019 21:00 ч.   Уметнички раководител/ диригент: Олег Кондратенко Солисти: Софија Никоска- виолина Иван Трајaновски-саксофон Камерниот оркестар на...

Моден тренд: шарпи во коса!

Ова лето на голема врата се вратија шарпите, но не тие кои се врзуваат околу вратот, туку шарпите кои се врзуваат околу главата, опашката или...

Pinterest ги прогласи најпопуларните свадбени фустани во различни земји!

Социјалната мрежа Pinterest, на која може да потрошите повеќе часови во потрага по инспирација, објави резултати од пребарувањето во категоријата "Свадбени фустани". Во секоја земја...

Вивиен Вествуд со сопругот во рекламна кампања на сопствениот бренд!

Вивиен Вествуд со сопругот во рекламна кампања на сопствениот бренд Вивијан Вествуд ја претстави рекламната кампања за сезоната есен / зима 2019, а автор е...

Вечерва во Охрид – Театарска претстава „НЕСООДВЕТНО ЗА НА РАБОТА“

Театарска претстава „НЕСООДВЕТНО ЗА НА РАБОТА“ Од: Луси Кирквуд Режисер: Доналд Ворен Мофет Центар за култура Григор Прличев 27.07.2019 21:00 ч. Драмски театар, Скопје Современата британска драматургија е карактеристична...

Патување: архипелаг MENTAWAI – неистражен рај!

Островите Ментаваи биле изолирани и буквално неистражени до 19-тиот век ... Овие острови од остатокот од светот беа одделени со силни и непредвидливи морски струи,...