Манго: Сандали кои секоја облека ја прават посебна!

Во морето на невообичаени "highstreet" парчиња за лето 2018 година, со својата автентична силуета нè привлече парот на необични сандали на шпанската модната куќа Манго. Специјалноста...

LETSLOVESUMMER: Летна колекција на LIDL и HEIDI KLUM!

Heidi Klum и Lidl -Колекција LETSLOVESUMMER Боемскиот стил ни ова лето не излегува од мода! Со лесни материјали, елегантни кроеви, откачен тексас и забавни реси, како...

Нов тренд Babymoon Travel!

Што e Babymoon? Babymoon Travel е посебно симпатичен тренд кој го пратат се поголем број на парови низ светот, а стана поатрактивен со популаризацијата на...

Куќа од нашите соништа!

  Куќа опкружена со цвеќе ... Оваа куќа во која ќе се вљубите на прв поглед се наоѓа во Данска, а во неа живее четиричлено семејство. Блогерката Луиз...

Долги летни фустани за прослави и забави!

Со цел да се најде интересен изглед во едноставната макси силуета, одберете модели кои ги красат најновите трендови. Од откриени рамења до играта со...

Најубави костими за капење од H & M!

  Познатиот бренд H & M, нуди неверојатна линија на костими за капење во која се претставени различни модели со популарни цени Од бикини и едноделни...

Интервју: Жарко Башески – вајар!

Секоја презентација на Вашите дела предизвикува голем интерес кај стручната публика и пошироката јавност. Бевте претставени и на изложбата "Хиперреализмот денес" која го обиколи...

Уметникот Игор Стевковски-Стевац, добитник на наградата Љупчо Филипов

Стрип центарот на Македонија (СЦМ), кој е со седиште во Велес, именувано по прерано починатиот стрип-мајстор Љупчо Филипов, одлучи годинешното признание да му биде...

Bottega Veneta: Нова кампања “Reflections” за есен 2018!

Италијанскиот бренд Bottega Veneta во новата кампања за есен 2018 година "Transmission", ни го претстави седмото поглавје од серијата "Reflections". Ѕвезда на кампањата и понатаму...

Музеј на град Скопје: Изложба на Лидија Саздовска – четири децении...

Вчера вечер во Музејот на град Скопје беше отворена изложба на Лидија Саздовска https://www.facebook.com/599579413759653/videos/601239050260356/?t=14 Изложбата на Лидија Саздовска во Музејот на град Скопје е конципирана и...

Taycan е првиот целосно електричен спортски автомобил на Porsche

Иднината на електричната мобилност е уште еден чекор поблизу: Сериското производство на првиот целосно електричен автомобил на Porsche ќе започне следната година. Концептот Mission...

Dolce & Gabbana „Bellucci Majolica“ – за летни забави! 

Прекрасните сандали од брендот Dolce & Gabbana од колекцијата „Bellucci Majolica“, се изработени од најквалитетната кожа. Дизајнот започнува со печатење мајолика, а потоа дизајнерите...