H&M ја објави соработката со Moschino!

На есен, ќе ја видиме соработката помеѓу H & M и Moschino! Кампањата MOSCHINO H&M е мошне иновативен телевизиски концепт кој ги комбинира социјалните и традиционалните...

Хороскоп за ден 16.04.2018 година!

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите и тоа ви...

Репертоар на Драмскиот театар Скопје од 16.04 до 22.04.2018

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 16.04 до 22.04.2018 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави: ден и час:...

Во Франција за прв пат отворен колеџ за вино!

 Нема диплома без пиење вино ... Првите француски студии за вино започнаа во Стразбур: тоа е едногодишно студирање за дегустација на вино, педологија - науката за...

Ослободете со од пролетната алергија со вкусен пијалок!

Со секоја пролет, пристигнуваат и алергиите. Ако ги забележите најчестите симптоми на алергијата како што се замор, запушени синуси, чувствителни и насолзени очи, може да...

Хороскоп за ден 14.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...

Уметност на живеењето, миксологија на вкусови | 11-то државно првенство на...

По единаесетти пат оваа година во реномираниот ресторан Four ќе се одржи Државното првенство на бармени во Република Македонија. Врвни техники, совршено поставени услови според...

21. ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ

Со големо задоволство го најавувамe стартот на годинешниот Скопје филм фестивал, кој го подготви своето 21. издание, заедно со сите пријатели и поддржувачи. За  дваесет...

Нова колекција на Maison Christian Lacroix!

Ако сте во потрага по фантазии, акценти и мистерии за својот дом, ја најдовме вистинската работа, која е идеална за сите вас кои сакате...

Мини торби за пролет 2018 година!

Овие 5 мини торби се актуелни оваа пролет... Првиот модел е Drew Chloe кој доаѓа во разни бои, но нај практична е таа во беж...

Повеќе од 430 ученици од 6 основни училишта научија за безбедноста...

Vip едукативната програма “Интернетот не е само игра...кликај безбедно” е на половината од реализацијата за оваа учебна година. Досега низ едукативната програма поминаа повеќе...

Хорорскоп за ден 13.04.2018 година!

Овен Правите се’ за да ги нагласите своите естетски вредности. Многумина од вас што се занимаваат со уметност ќе успеат во тоа. Ќе уживате во...

Монохроматска куќа во Њујорк!

Како би изгледала една куќа во која секоја просторија е уредена во една боја? Дали сте помислиле некогаш да уредите и вие барем една...

Ocean Blue – проект на Роман Гранџер!

Студент по анимација во Националната школа за декоративни уметности во Париз, го создаде проектот „Ocean Blues“. Роман Гранџер користејќи глина го претстави морското дно...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Михаела Јовановска Михаела е аматер кој брзо се стреми кон професионализам. На победничката фотографијаа е претставен врв...

Новата SEAT Arona добитник на престижната награда Red Dot Award: Product...

SEAT Arona се издвојува благодарение на компактните димензии на кросоверите, надворешниот дизајн, пространиот ентериер и повеќекратните опции за прилагодување Red Dot Award...