Времето секој ден е потопло и крајно време е да почнете да внимавате на исхраната за да имате убава фигура за летото што доаѓа.

За вашата линија ова лето да биде онаква каква што сакате, важно е да бидете во калориски дефицит. За да успеете да бидете во калориски дефицит без да гладувате, важно е да јадете нискокалорична храна со голем волумен што ќе ве држи сити долго време. Во продолжение ви откриваме 10 намирници кои имаат речиси 0 калории и кои можете да ги јадете во неограничени количини.

1. Јагоди (100 грама имаат 32 калории)
2. Пиперки (100 грама имаат 20 калории)
3. Свежа краставица (100 грама имаат 15 калории)
4. Домати (100 грама имаат 18 калории)
5. Боровинки (100 грама имаат 57 калории)
6. Печурки (100 грама имаат 22 калории)
7. Кисели краставички (100 грама имаат 12 калории)
8. Бистра супа (има 36 калории на 100 грама)
9. Брокула (34 калории на 100 грама)
10. Спанаќ (100 грама има 23 калории)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОваа сезона тексасот е врвен хит
Следна објаваTangHuLu моментално е најпопуларниот десерт на интернет: еве како да го направите дома
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ