Иако според календарот е само почеток на пролетта, температурите прават да изгледа како да пристигнало летото, а не пролетта.

Ја сакаме пролетта од многу причини, а една од нив е секако модата. Исто како природата, нашата модна инспирација се буди во пролет. Веселите бои се задолжителни за нас секоја пролет.

Секоја нова пролет е во знакот на една боја. Така оваа, односно пролетта 2024 година ќе биде одбележана со бебешка сина боја. Ако сакате да бидете многу тренди, тогаш носете бебешко сино облека од глава до пети, но деталите, како патиките во оваа боја ќе бидат одличен избор.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTangHuLu моментално е најпопуларниот десерт на интернет: еве како да го направите дома
Следна објава8 шик начини како да носите свилена марама оваа пролет
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ