Трансформирајте го вашиот изглед со овие едноставни трикови

Свилената марама е многу корисен моден додаток за кој можеби не сте размислувале доволно. Вистинската марама со совршен принт е луксузна со свиленкаста текстура, а може да ја трансформира секоја облека. Иако е традиционално да носите марама  околу вратот, постојат многу креативни начини како да ја вклучите во вашата гардероба. Дознајте подолу 8 совети како да стилизирате марама за да остане свежа и стилски оваа сезона. Кој стил и да го изберете, свилените марами се лесни за стилизирање и, благодарение на нивниот материјал, ќе додадат софистицирана нота  на вашиот изглед.

Нагласете ја вашата чанта

Надградете ја како рајф за коса

Наместо нараквица

Носете марама наместо ремен

Завиткана околу главата

Носете ја под јаката на кошулата

Класична бандана

Како машна во косата 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХит боја оваа пролет е бебешко сината нијанса
Следна објаваВо тренд се балон здолништа и фустани
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ