Што ја прави жената привлечна?

Да се ​​биде атрактивен го надминува убавиот изглед, иако првично вниманието ни го прилекува убавото.

Атрактивноста има повеќе врска со она што е внатре во вас, што мислите за себе и за другите, како и вашата перцепција за нештата.

„Вашата личност е поважна од вашиот капацитет“.

Секој кој има способност да ги насмее другите е привлечен.

Смеата ја симболизира среќата; прави да се чувствуваме добро.

Кога имате добра смисла за хумор, исто како насмевката, прави луѓето да се чувствуваат удобно покрај вас затоа што делувате пријателски и опуштено.

Креативноста е способност да се размислува надвор од рамката и да се дојде до нови, иновативни идеи.

Тоа е способност да се пробуваат нови работи, да се генерираат нови идеи и да се експериментира со нештата.

Креативноста, мајка на авантурата и спонтаноста, ве прави привлечни затоа што не сте здодевни или досадни.

Истражете ја вашата имагинација.

Креативноста ве прави непредвидливи, а само тоа ве прави забавна личност бидејќи луѓето не можат секогаш да знаат на што се со вас.

Дури и во романтичните врски, мажите ги привлекуваат жени кои се креативни и спонтани.

Интегритетот е едноставно квалитет да се биде чесен, да се држиш до зборот и да ги спроведуваш своите обврски.

Искреноста ве прави привлечна затоа што луѓето се чувствуваат безбедно со вас.

Кога луѓето знаат дека можат да им веруваат на вашите искуства затоа што ги кажувате такви какви што се, кога знаат дека нивните тајни се безбедни со вас и кога знаат дека никогаш нема да им забиете нож во грб, тие ќе сакаат да останат со вас.

Компетентност –

Жените кои се добри во тоа што го работат се супер привлечни!

Има нешто привлечно во жената која ги знае своите работи и е уверена во своите способности.

Ова не значи дека мора секогаш да бидете совршени или никогаш да не правите грешки.

Само со убавина без компетентност нема да заработите многу.

Додека убавината може да привлече луѓе (клиенти, работодавачи, купци, додворувачи, обожаватели) кон вас, вашата компетентност ќе ги убеди дека ја донеле вистинската одлука избирајќи ве вас.

Зошто ги сакаме познатите и вредни жени како Опра Винфри, Бијонсе, Серена Вилијамс итн.?

Затоа што овие жени се извонредни во тоа што го прават!

Иако е добро да се има потенцијал, треба да ги усовршувате своите вештини додека не станете премногу согурни за да ги игнорирате.

Понизноста ве прави привлечни и допадливи.

Никој не сака да се дружи со вообразени луѓе кои мислат дека се подобри од другите.

Нивното претерано чувство за важност ги прави одбивни, без разлика колку се популарни или реализирани.

Понизноста не е ниско размислување за себе; тоа значи дека не сте поважни од другите или дека треба да ви се даде повластен третман од која било причина.

Понизноста е подготвеност да се поврземе со луѓето и да се однесуваме со нив со почит што го заслужуваат, без разлика на нивната возраст или социо-економски статус.

Дали сте забележале дека луѓето сакаат познати личности и шефови кои се скромни и пристапни за разговор?

Добро е да имате стил, но додадете му длабочина и оригиналност.

Имајте отворен ум!

Мора да бидете подготвени да истражувате различни перспективи, идеи и решенија.

Ова значи да бидете приемчиви на повратни информации и да не се плашите од неуспех.

Љубопитноста ја поттикнува нашата желба за учење и откривање, што доведува до нови идеи и иновации.

Излезете од вашата комфорна зона и пробајте нови работи, дури и ако на почетокот изгледаат застрашувачки.

Прифатете ги грешките и гледајте ги како можности за раст и учење.

Не плашете се да ризикувате и експериментирате.

Креативноста може да се изрази преку решавање проблеми, комуникација или дури и секојдневни задачи како готвење или организирање.

Всушност, креативноста може да биде вредна алатка во бракот, врските и родителството, помагајќи ви да најдете нови и иновативни начини за зајакнување на вашата врска и поврзување со вашите најблиски.

Автентичност и оригиналност
Живееме во свет во кој секој сака да ги импресионира другите, дури и ако тоа значи да се однесува како што всушност и не е.

Жената која не се преправа она што не е, е неодолива.

Атрактивната жена е верна на себе и на она што и се допаѓа и што не и се допаѓа.

Кога сте доследни на себе, ги инспирирате другите луѓе да го сторат истото.

Таа го живее животот по свои услови.

Интелигенцијата ја прави жената супер привлечна и неодолива.

Способноста да разговарате интелигентно со другите и да бидете доволно отворени за да учите од другите е толку посакувана особина.

Атрактивната жена е ненаситно љубопитна и е посветена да ги прошири своите хоризонти преку личен развој и постојано учење.

Страсната жена е многу привлечна

Жените кои имаат жестока желба за одредена цел, кои знаат за што живеат, кои ја разбираат важноста на нивниот придонес во животот, кои сакаат нешто да се направи подобро и кои имаат нешто што ги возбудува да го започнат денот, се привлечни.

Која е вашата страст?

За што сте страствени?

По што сте познати?

Страста е моќна сила која прави жената да се истакне и да блесне.

Таа оди подалеку од само обично интересирање за нешто; има интензивен нагон и ентузијазам за тоа.

Страста се покажува во сè што правите, од вашата работа до вашите врски.

Страста не само што ве прави привлечни за другите, туку носи исполнување и цел во вашиот живот.

Таа ви дава чувство за насока и ве мотивира да ги следите вашите цели со одлучност.

Среќната жена е неодолива.

Знаеш зошто?

Затоа што среќата е заразна.

Јас лично сакам да бидам со среќни луѓе бидејќи ми го креваат расположението.

Среќата ве прави привлечни за сите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го усовршите францускиот “street style”
Следна објаваНајдоброто место за одмор според вашиот хороскопски знак
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ