Во прекрасниот Сутиван, на островот Брач, има резиденција која е совршен спој на луксуз, ексклузивност, мир и пријатен летен одмор. Vale Residence е луксузен имот кој се наоѓа веднаш до морето, чија приватна површина од четири илјади квадратни метри ќе ви овозможи прекрасно и уникатно искуство кое никогаш нема да го заборавите.

Овој семеен бизнис е замислен пред неколку години со визија за започнување на проект кој нуди поинакво и повисоко ниво на искуство и сместување за идеален одмор.

Камената куќа, опкружена со бескрајно зеленило и мирис на сол, е изградена во 2022 година во модерен стил, на само 10 метри од чистото сино Јадранско Море. Vale Residence може да биде домаќин на најмногу осум луѓе и, покрај максималниот мир и приватност, нуди дополнителни содржини како што се голф, фитнес, сауна, велнес и скара на отворено, далеку од погледот на другите.

Оваа совршена резиденција, која нуди бегство од реалноста и очите на јавноста, се наоѓа во последниот залив на Сутиван – заливот Ликва, а во близина нема ниту еден сосед. Навистина, тоа е уникатен имот на хрватското приморје и луксуз што секој би го посакал.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави летни миди здолништа
Следна објаваТренд 2024: “Charmification” – кога приврзоците за чанти станаа повторно кул
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ