Можеби ја препознавате како елегантната Лили ван дер Вудсен од сеијата Gossip Girl, но во изминатите неколку години, Кели Радерфорд се истакна како стилска икона. На телевизија, мајката на Серена беше пионер на тивкиот луксуз – нејзините внимателно избрани облеки, стилизирани од костимографот Ерик Дејман ( штитеник на иконата Патриша Филд), зрачеа со елеганција, стилски вкус и непобитна моќ на богата жена од Upper East Side.

Личниот стил на Кели ја отсликува естетиката на ван дер Вудсен со луксузни плетива, рафинирани брендирани чанти и пригушени бои. Нејзините облеки на Инстаграм го привлекоа вниманието на обожавателите од сите возрасти, а многумина на TikTok ја нарекуваат ‘Birkin mama”, титула што сигурно ќе ја направи Лили ван дер Вудсен горда.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендови на уличниот стил кои се истакнаа на модната недела во Лондон
Следна објаваМоден стил по улиците на италијанската модна престолнина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ