Оваа сезона, Лондонската модна недела на која беа претставени колекциите за есен 2024 година, ги канализираше некои од најголемите трендови за оваа година – црвената боја, тексас и палта со интересни кроеви и дезени. На улиците на англиската престолнина горе-долу се отсликуваше сличен дух, со акцент на авангардниот стил по кој е познат Лондон.

Трендовите на лондонскиот уличен стил во февруари 2024 година докажаа една работа – дека Лондон сè уште е едно од највозбудливите места за облекување за време на Модниот месец. Во Њујорк, фокусот е на спортската софистицираност. Милано е секогаш забавен, но понекогаш непрактичен во секојдневниот стил. Во Париз сè се врти околу класиката, што ја прави атмосферата елегантна. Но, Лондон? Тоа е местото каде што модниот сет опфаќа поеклектичен начин на облекување.

Облеките се експериментални и честопати совршено несовршени, што резултира со впечатлива и не секогаш предвидлива низа на трендови кои се појавуваат. Најдете ги главните моменти подолу!

Двоен тексас

Чорапи со сандали

Нови верзии на тартан

 Црбена боја

Впечатливи детали

Монохроматски пастели

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФУТУРИСТИЧКИОТ ФУСТАН НА ЗЕНДАЈА МОЖЕБИ Е ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ДО ДЕНЕС
Следна објаваОмилената мајка од серијата “Gossip Girl” е нова стилска икона
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ