ФУТУРИСТИЧКИОТ ФУСТАН НА ЗЕНДАЈА МОЖЕБИ Е ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ДО ДЕНЕС

Изгледот на Зендаја на црвениот тепих отсекогаш бил кул, но нејзината гардероба за прес турнејата на Dune: Втор дел особено ги истакна некои од најдобрите и најиновативните техники во служба на модата денес.

Погледнете го само снежно-белиот изглед на Maison Alaia што го носеше на фото-пресот во Париз, на пример. Впечатливото парче, кое дебитираше на пистата есен 2024 година пред неколку недели, беше 3-Д испечатено со волна за да се создаде структурирано елече кое се обвиткува околу бистата на актерката. Структурираниот горен дел спирала продолжува во асиметрично здолниште до подот со шлиц на бутовите. Зендаја се одлучи за чиста естетика, целосно избегнувајќи го накитот, а моделот го заокружи со пар бели штикли со шпиц.

Присутен беше и нејзиниот партнер Тимоти Шаламе, кој на сличен начин ја искористи приликата да го покаже својот личен стил, облечен во облека од Bottega Veneta од глава до пети. Носеше црн ролка со долги ракави, Со елегантни панталони од змиска кожа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКлучен детал кој можеби недостасува во вашиот дом?
Следна објаваТрендови на уличниот стил кои се истакнаа на модната недела во Лондон
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ