Февруари во Милано …

Два пати годишно, светската модна елита се собира на модната недела во Милано за да ги види новите колекции на италијанските модни куќи – и да ни даде неколку епски моменти на модниот уличен стил.

Додека брзаат по ексклузивни ревии, презентации и блескави забави организирани од Prada, Dolce & Gabbana, Gucci, Bottega Veneta и Versace во текот на целата недела, беспрекорно облечени уредници, модели, стилисти, инфлуенсери и познати личности од А-листата ги гледаме по градските улици за покажувајќи го нивниот личен стил.

Додека модните писти овозможуваат прв поглед на трендовите кои ќе доминираат следната година, уличниот стил се однесува на она што во моментов го носат најстилизираните луѓе во светот. А според она што го видовме досега, оваа сезона ќе биде во снакот на светли бои, блесоци на животински принт, проѕирни детали, чевли и голема естетика.

Затоа, без понатамошно одложување, еве ги нашите омилени улични стилови прикажани на изданието AW24 на Миланската модна недела:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОмилената мајка од серијата “Gossip Girl” е нова стилска икона
Следна објаваОвие 3 локации се најбезбедни доколку сакате да патувате сами
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ