Get in the ring online – Skopje 2020

За оние кои имаат идеи, претприемачки способности, натпреварувачки дух и желба за дружба Get In The Ring е идеалниот старт-ап хакатон. GITR е старт-ап настан преку...

НОВА Е-КНИГА ВО ИЗДАНИЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ЦЕНТАР ИТИ/ПРОДУКЦИЈА! 2020, eBook: РЕЗИМЕ...

Македонскиот Центар ИТИ/ Продукција повторно ја покажа својата големина и широкиот спектар на интерес со издавањето на новата е-книга во сопствена продукција ,,РЕЗИМЕ 2013-2020'' (МАКЕДОНСКИТЕ...

Уникатен дизајнерски мебел Reflection Collection!

  Предметите кои се убаво дизајнирани и карактеризирани со уникатен сјај, природно нè привлекуваат ... Најновата колекција потпишана од Себастијан Еразурис дефинитивно ќе го има тој...

Тејлор Хил во кампања на Изабел Марант!

  Кога станува збор за модните додатоци, секој од нив носи посебна приказна и важност во сезоната во која доминира. На пролет и лето, главни се...

●Основоположниците на современата македонска уметност●

Првата генерација на уметници во Македонија со завршена ликовна академија Лазар Личемовски, Никола Мартиновски, Димче Тодоровски, Димитар Пандилов, Вангел Коџоман, Томо Владимирски и Василие...

Серена Вилјамс во нова зимска кампања на Stuart Weitzman!

Глобалнaта амбасадорка на брендот блеска во новата кампањата “Be Your Element” ... Серена Вилијамс, глобална амбасадорка за брендот Stuart Weitzman, не запозна со нивната зимска...

Венчавка на седмо небо!

  Ако оваа година не научивте да ја гледате чашата полу полна, веруваме дека и 2021 ќе биде малку тешка за вас ... Луѓето ширум светот го...

Наш предлог за книга на годината: романот “Погледот на Делфика” од...

Романот "Поглдеот на Делфика" од Мирон Динков, објавен е во месец мај годинава од издавачката куќа "Сакам книги". Поради општата состојба со пандемијата, на...

Разиграна колекција на Louis Vuitton Cruise 2021!

  Николас Гескиер си поиграл со класичниот монограм на Louis Vuitton кога ја создавал колекцијата Cruise 2021, која беше претставена во најновата кампања од Леа Сејду ... Наречена...

Roberto Cavalli претставува нова визија за удобност во домот!

  Оваа година, повеќе од било кога, се фокусиравме на удобноста во нашите домови, бидејќи сме принудени да поминуваме поголем дел од слободното и работното...

Пиратските чизми на Шанел се нов есенски хит во модниот свет!

Chanel Pirate Boots, за прв пат се видени на модната ревија Chanel есен / зима 2020 година, а сега веќе станаа модел на сезоната. Новиот...

Шарм и мода во новата празнична кампања на Dunhill!

  Празнична кампања… Познатиот моден бренд реши да ја прослави врската помеѓу човекот и кучето во својата нова кампања, која доби форма на прекрасни портрети. „Поминувајќи повеќе...