Инспирација …

Денот на вљубените е веднаш зад аголот: ви ги носиме најубавите маникири инспирирани од Денот на вљубените.

Планирање на состанок, купување подароци, облека и маникир се работи што треба да ги направиме пред да пристигне Денот на вљубените.

Најдраг ни е маникирот инспириран од Денот на вљубените. Најмногу ни се допаѓаат нокти со проsирен гел и детали од мали црвени срциња.

Но, ние се потрудивме да ви понудиме и малку поинаква инспирација за овогодинешниот маникир за Валентиново.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: Сите зборуваат за mob wife естетика – еве што подразбира тоа
Следна објаваКлучен детал кој можеби недостасува во вашиот дом?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ