Убави куќи: Приватна оаза во срцето на кањонот Санта Моника

На само два блока од плажата, оваа куќа во Калифорнија бара нови сопственици.Прекрасната куќа во Санта Моника се простира на 470 квадратни метри простор...

Автопортрет – Владимир Георгиевски

На петгодишна возраст имав долга руса коса до раменици… љубопитен поглед во очите и насмевка низ која го сакав целиот свет околу мене! И...

Met Gala 2022: Се очекува најраскошниот бал досега!

Met Gala 2022: Се очекува најраскошниот бал досега!Секој прв понеделник во мај е резервиран за најгламурозниот настан на познатите кои ја слават модата. Со...

Ви откриваме: Како да стилизирате пончо?

Идеално за студените и дожливи денови, пончото може да биде елегантно парче за излегување ... Долго време пред да почнат да ги носат Европејците и...

‘Музика за душа’ – На 30 април градот ќе пулсира во...

На Генералната конференција на 'УНЕСКО' во ноември 2011година, 30 април беше прогласен како „Меѓународен ден на џезот“. Доблестите на џезот како образовна алатка и истовремено...

“Must have” на пролетната сезона – неговото величество блејзер

Тешко е да се замисли поважно "сестрано" парче во вашата гардероба од класичниот блејзер. Дури и наједноставниот блејзер може да додаде елеганција на апсолутно...

Ин Мемориам: Горан Стефановски

На денешен ден е роден Горан Стефановски, еден од најголемите уметници на овие простори. Пред три и пол тој ја напушти оваа земска димензија,...

Маникир во бои: Највесел тренд на сезоната

Пролетта е тука и конечно можеме да почнеме да ги применуваме сите трендови кои ги забележавме, гледавме од далечина и во нив најдовме инспирација...

Пролетен тренд: Ниските потпетици се враќаат во мода и се поубави...

Ова е доказ дека удобните чевли можат да бидат во тренд! Водечките светски модни куќи презентираа во своите колекции модели на салонки со вртоглави платформи,...

10 најромантични ресторани кои треба да ги посетите барем еднаш во...

 ВТОР ДЕЛ ... Романтична вечера во друштво на својот партнер и уживање во вкусна храна во еден од најубавите ресторани. Чинот на вечера станува многу поинтимен...

10 најроманични ресторани кои треба да ги посетите барем еднаш во...

Романтична вечера во друштво на својот партнер и уживање во вкусна храна во еден од најубавите ресторани. Чинот на вечера станува многу поинтимен кога ќе...

🎎НИХОН-ЏИ ФЕСТИВАЛ НАСКОРО ВО СКОПЈЕ

НИХОН-ЏИ ФЕСТИВАЛ 🎋 НАСКОРО ВО ГЛАВНИОТ ГРАД. Настанот има за цел да ги...