Започнаа сезонските забави, а до пречекот на новата година не делат само уште неколку денови. Едвај го чекаме најубавиот период од годината кога сè блеска и светка.

Освен улиците и излозите кои се полни со новогодишни украси, сакаме и нашиот маникир да биде во склад со најдрагото и најубаво годишно време.

Classic red manicure with white bow accent nail.

Red and white Holiday manicure with a green Christmas tree detail and star jewels.

Nude coffin nails with red and gold glitter details and a white snowflake.

Classic, red, white and gold manicure.

Red french tip manicure with a present bow detail nail.

 

Ви пренесуваме неколку примери на нокти или инспирација за маникир кој ќе биде совршен за оваа празнична сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразници се ближат: свечена декорација во домот
Следна објаваТвидот е еден од најголемите трендови во зимската сезона: Еве како да го носите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ