Загрејте се оваа зима со волнено букле. Познатиот твид има специфичен изглед и зрачи со гламур …

Твидот бил омилена ткаенина на кралските семејства и аристократите речиси 200-тини години, давајќи и на оваа едноставна ткаенина непоколеблива конотација на богатство, моќ и префинетост. И денес можете да забележите членови на кралските  семејства, како Кејт Мидлтон, кои редовно носат облека изработени од овој материјал.

Но, не ви треба возвишена титуча за да ја имитирате оваа елегантна естетика. Можете сами лесно да го носите трендот, надградувајќи ги вашите елегантни комбинации со додавање на клучни парчиња од твид.

Постојат безброј начини како да ја вклучите оваа фина ткаенина во вашиот сопствен стил, а твидот е совршена кратенка на супер популарниот preppy стил.

Постојат безброј начини да ја вклучите оваа фина ткаенина во вашиот сопствен стил, твидот е совршена кратенка на супер популарниот препи стил.

Твидот можеби е етаблирана класика, но тоа не значи дека мора да биде строг. Наместо традиционалниот комплет со здолниште и сако, облечете кошула, краток блејзер или фустан со копчиња на грбот.

Еден од најлесните начини да го прифатите трендот на твид – и да го одржите современ – е со модерно мини здолниште од твид. Пропорциите на мини здолништето помагаат да се балансира скромниот твид со вкусното експонирање на кожата.

Едноставно додадете соодветно палто од твид, хулахопки и вашиот аутфит е подготвен за зимата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубав сезонски маникир
Следна објаваМоќта на бојата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ