Prada го врати првото место на најновата квартална листа на најпребарувани брендови на ранг листата Lyst, бидејќи пребарувањата за миланскиот моден бренд се зголемија за 41 отсто во однос на предходната година на платформата за онлајн шопинг.

SS 2024 Womenswear | PRADA

Во четвртиот квартал од 2023 година, Prada привлече внимание од неколку причини. Соработуваше со Axiom Space, архитектот на првата комерцијална вселенска станица во светот, за да изгради вселенски одела за мисијата Artemis III на НАСА планирана за 2025 година. Миуча Прада и Раф Симонс беа номинирани за дизајнери на годината на Fashion Awards. Во Шангај ја отворија изложбата Прадасфера, која во својата втора итерација се одржа во новооснованиот музеј Старт.

Prada Spring 2024 Collection at Milan Fashion Week: Colorful Pumps – Footwear News

Prada | Spring Summer 2024 | Full Show - YouTube

Prada's Spring Summer 2024 Collection Brings Fluid Forms to Milan Fashion Week - EnVi Media

SS 2024 Womenswear | PRADA

Here's a Rundown of Prada's Spring Summer 2024 Show at Milan Fashion Week - EnVi Media

Листата на најбараните брендови изгледа вака:

1. PRADA

2. MIU MIU

3. LOEWE

4. BOTTEGA VENETA

5. MONCLER

6. SAINT LAURENT

7. VERSACE

8. JACQUEMUS

9. BURBERRY

10. VALENTINO

11. GUCCI

12. BALENCIAGA

13. DIESEL

14. SKIMS

15. DIOR

16. LOUIS VUITTON

17. UGG

18. THE ROW

19. JW ANDERSON

20. FENDI

СПОДЕЛИ
Претходна објаваValentinoGaultier, Viktor & Rolf: Couture колекции кои оставаат без здив (прв дел)
Следна објаваТренд: Сите зборуваат за mob wife естетика – еве што подразбира тоа
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ