Клучни трендови на накит за пролет/лето 2024 година кои треба да ги знаете уште сега.

Во морето од вирални “A-listers” од првиот ред, како и со нетрпение очекуваните нови колекции на дизајнерски куќи, тешко дека накитот на модната писта веднаш ќе дојде до израз.

За среќа, за пролет/лето 2024 година, брендовите и дизајнерите на накит имаат неколку трикови во ракавите за да ја задржат заинтересирана својата публика (и потенцијалните клиенти), без разлика дали станува збор за големи обетки од рози (Palomo Шпанија), скулпторски нараквици (Tom Ford) или ѓердани во облик на животни (Erdem).

Синџирите и алките се реинтерпретирани, асиметријата владее (Dior, Alexander McQueen i The Attico), а шнолата за коса има блескаво ажурирање.

Ова се најголемите трендови на накит од модните писти пролет/лето 2024 година.

Скулпторски нараквици

Бохо украси

Животинско царство

 

Кругови

 

Mоќта на цвеќето

Синџири ѓердани


НЕМА КОМЕНТАРИ