Кажете им збогум на класичните чизми: Ви го откриваме клучното парче на сезоната
Удобни чизми кои ќе ги гледаме насекаде оваа зима.

Ако сакате да додадете доза на уникатност на секој ваш моден изглед, нема да најдете подобар начин да го направите тоа отколку да инвестирате во чизми – каубојки.

Не само што се клучен тренд оваа сезона, каубојките функционираат и без разлика на личниот стил.

Минималисти –  Додадете класично црно мини здолниште со каубојките, блуза и добро кроен капут. Максималисти – Носете каубојки со волуминозни шарени фустани.

Без разлика на кој тим припаѓате, нашите следни фаворити нема да ве остават рамнодушни.

Jimmy Choo

Massimo Dutti

Pinko

Reserved

Diesel

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИмате плакар полн со облека, но никогаш не знаете што да облечете? Ви откриваме зошто
Следна објаваПразници се ближат: свечена декорација во домот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ