Како никогаш повеќе да не се соочите со проблемот да немате што да облечете?
Колку пати сте се нашле да стоите пред пларот полн со облека и да немате поим што да облечете? Ако сакаме да бидеме искрени, сите имаме доволно, односно премногу облека во нашиот плакар, но многу често се чувствуваме како да немаме ништо во нашиот плакар бидејќи буквално немаме идеја што би можеле да облечеме.

За да го избегнете овој проблем, треба да изградите гардеробер во кој ќе можете да најдете квалитетни парчиња кои можат да се комбинираат со се. Значи секој плакар мора да има квалитетен волнен капут, бела кошула, добар костум, црн фустан…

Запомнете дека понекогаш во едноставноста е клучот. Никогаш нема да погрешите со црни панталони и бела кошула или маица, исто како со едноставен црн памучен фустан. Основните парчиња никогаш не треба да недостасуваат во вашата гардероба.

 

Купете работи кои навистина ви се потребни, па ако забележите дека ви недостига црна ролка во плакарот, купете ја. Исто така, многу е важно вашиот плакар да биде секогаш уреден и прегледан за да знаете што се можете да најдете во вашиот плакар.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSkopje City Mall: Фестивал на чај на кој ќе се претстават 30-тина учеснициод 17 до 19 ноември
Следна објаваКаубојките се најголем тренд на зимската сезона
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ