Пет безвременски зимски комбинации – уметност во едноставен стил

Пет безвременски зимски комбинации – уметност во едноставен стил

Универзално правило е дека безвременските комбинации се истовремено едноставни. А уметноста на едноставниот стајлинг се сведува на минималистички пристап кон облекувањето – избирање класични бои, комбинирање на неочекувани текстури и игра со драматични силуети.

А кога зборуваме за бои и силуети во студените денови, минималистичките зимски комбинации добиваат посебна димензија, внесувајќи безвременска естетика. Изберете чанки плетени џемпери, бел тексас, миди фустани и чизми, добро кроени блејзери во комбинација со панталони со широки ногавици …

Најдоброто работа во целата приказна? Веројатно веќе имате многу од парчињата во вашата гардероба кои се клучна состојка во безвременските комбинации. Следете ги нашите минималистички модни идеи подолу за да експериментирате оваа зима.

Плетен џемпер + бели фармерки

Миди фустан + чизми до колена

Цел тексас изглед

Кардиган + класични фармерки

Неутрален костум + класичен моден додаток

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоќта на бојата
Следна објаваТри достапни дестинации кои треба да се најдат на вашата листа на патувања во 2024 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ