автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6009 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Убави еспадрили кои ќе ги носиме цело лето!

  Секоја сезона се дискутира за летниот избор на обувки. Некои велат дека тоа се удобни папучи, други претпочитаат удобни сандали со потпетици, додека трети...

Величествено: Фенси шапки на најпознатата американска коњичка трка Kentucky Derby 2022

Популарната коњичка трка Kentucky Derby 2022 се врати на својата позната локација во Churchill Downs. Фановите на настанот отсекогаш правеле смели стилски избори, но оваа година...

Модни трендови за лето 2022 година – Топ 7 кои вреди...

Од микро облека, широки фармерки до хеклани капи и чанти, погледнете ги најголемите модни трендови за летото 2022 година. Мотото на летниот стил оваа сезона...

Бели фустани во кои ќе блеснете оваа пролет и лето

  Со доаѓањето на пролетните и летните денови, фустаните стануваат наш прв избор, бидејќи се комотни, флексибилни и ни овозможуваат да создадеме успешен стајлинг за...

Chanel: Женственоста никогаш не изгледала помеко и помоќно во исто време

Волна, волна, волна. Сè е прекрасно меко и примамливо на допир, а нежните бои и пастели потсетуваат на нивната ефикасност во зимските денови, комбинацијата...

Убави куќи: Приватна оаза во срцето на кањонот Санта Моника

На само два блока од плажата, оваа куќа во Калифорнија бара нови сопственици.Прекрасната куќа во Санта Моника се простира на 470 квадратни метри простор...

Met Gala 2022: Се очекува најраскошниот бал досега!

Met Gala 2022: Се очекува најраскошниот бал досега!Секој прв понеделник во мај е резервиран за најгламурозниот настан на познатите кои ја слават модата. Со...

Ви откриваме: Како да стилизирате пончо?

Идеално за студените и дожливи денови, пончото може да биде елегантно парче за излегување ... Долго време пред да почнат да ги носат Европејците и...

“Must have” на пролетната сезона – неговото величество блејзер

Тешко е да се замисли поважно "сестрано" парче во вашата гардероба од класичниот блејзер. Дури и наједноставниот блејзер може да додаде елеганција на апсолутно...

Маникир во бои: Највесел тренд на сезоната

Пролетта е тука и конечно можеме да почнеме да ги применуваме сите трендови кои ги забележавме, гледавме од далечина и во нив најдовме инспирација...

Пролетен тренд: Ниските потпетици се враќаат во мода и се поубави...

Ова е доказ дека удобните чевли можат да бидат во тренд! Водечките светски модни куќи презентираа во своите колекции модели на салонки со вртоглави платформи,...

10 најромантични ресторани кои треба да ги посетите барем еднаш во...

 ВТОР ДЕЛ ... Романтична вечера во друштво на својот партнер и уживање во вкусна храна во еден од најубавите ресторани. Чинот на вечера станува многу поинтимен...