автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

5987 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Вила Леа: Aрхитекстонски скапоцен камен во прекрасниот залив на Француската ривиера

Сместена на површина од 450 квадратни метри поврзана со густа медитеранска вегетација, Вила Леа гледа на прекрасните заливи на Француската ривиера во близина на...

Устата е огледало на здравјето – дознајте што ви кажува телото...

Здравјето на секој човек треба да биде на прво место, затоа е важно редовно да се посетуваат лекари и да се оди на прегледи,...

‘LE SPLASH”: JACQUEMUS ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА КОЛЕКЦИЈА НА ХАВАИ

Во време кога ситуациите во кои се наоѓаме се посебни, модата на францускиот дизајнер е мала „оаза во пустината“. Луѓето со визија, љубов кон...

Модели на венчаници кои ќе бидат во тренд оваа година

Неделата на висока мода во Париз се одржа на почетокот на оваа година, но како што полека, но сигурно се приближуваме кон сезоната на...

Chanel ја слави елеганцијата и софистицираноста со новата кампања пролет/лето 2022...

Рекламната кампања на француската модна куќа за пролет/лето 2022 година ја слави елеганцијата и софистицираноста. Фотографирани во француска вила во Прованса, најубавите дизајни на Вирџинија...

7 пролетни комбинации кои секогаш функционираат а бараат минимален труд за...

Трендовите нè поттикнуваат да размислуваме надвор од рамката кога станува збор за личниот стил, да се обидеме да прифатиме нови работи - без разлика...

8 лесни трикови за побрзо слабеење

Ви откриваме навики кои ќе ви помогнат да ослабете Не се вели џабе "Во здраво тело здрав ум". Сезоната на бикини е пред нас...

3 модни совети за ниските луѓе кои сакаат да изгледаат повисоки

Како визуелно да ве издолжи облеката? Кога станува збор за модата и облекувањето, единствено битно е да се чувствуваме убаво, удобно и самоуверено во облеката...

Месец Март е – а ние веќе официјално го имаме најпопуларниот...

Француски маникир на стилизирање на ноктите го обожувавме во текот на 2000-тите, но, како и секој тренд, беше потиснат од обновената популарност на монохроматските...

Gucci Giardino 25 – ново кафуле и коктел бар во Фиренца

Negroni и espresso нон-стоп. На Денот на вљубените се отвори Gucci Giardino 25, ново целодневно кафуле и коктел бар - проширувањето на Gucci Garden...

Оваа боја е водечки тренд!

Додека глобалните проблеми и кризи продолжуваат низ целиот свет, истовремено се одржуваат најважните модни настани во годината - Модни недели во Њујорк, Милано, Лондон...

Најпопуларно модно парче за пролет 2022 година

Новата модна сезона ни носи безброј нови трендови! Доколку сте љубител на трендовите, добро знаете дека мини здолништата се вратија во модниот свет на...