автори Објавено од Дивиан Артс

Дивиан Артс

6010 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

Фантастичен рецепт за здрави палачинки без брашно и шеќер

  Палачинките се омилен десерт на сите. Некои сакаат празни, други со џем додека трети уживаат во палачинки со Нутела. Палачинките се многу едноставен десерт и...

Zimmermann – кампања пролет/лето 2022 година снимена во Vizcaya Museum &...

Австралискиот бренд Zimmermann ја претстави кампањата за пролет/лето 2022 година, која се снимаше во Vizcaya Museum & Gardens во Мајами. Претставувајќи избор на...

Модна кампања на Saint Laurent – пролет/лето 2022 година

Луксузниот моден бренд Saint Laurent се упати кон сончевиот Лос Анџелес за својата летна кампања 2022 година. Пред објективот на Јирген Телер, моделите Фреја Беха...

Тренд „party dressing“ : 12 пара на сандали кои можете да...

Можеби сандалите не потсетуваат на летото, но модата се погрижи да го вклучи овој тип на женски обувки во стилот на секоја сезона.  KARL LAGERFELD Секако,...

Инспирација: 10 парчиња без кои летната гардероба е незамислива

Tрeндовите за кои се дискутира во 2022 година може да бидат по малку и непрактични за секојдневно носење, тогаш сакаме да ја консумираме модата...

Jimmy Choo и Mugler претставија екстравагантна колекција на чевли

Jimmy Choo и Mugler направија право освежување во модната индустрија. Двата модни гиганти соработуваа на ексклузивна капсула колекција за оваа сезона. Соработката е создадена како инспирација...

Убавина на Oskar 2022: Најдобри изданија

  Кога ќе се спомене холивудскиот гламур, луѓето обично го замислуваат оној кој чекори на црвениот тепих пред Долби театарот во Лос Ангелес, каде што...

Актерката HoYeon Jung од Squid Game во кампања на Louis Vuitton...

Амбасадорката на брендот Louis Vuitton, HoYeon Jung, ја предводи новата кампања Twist Handbag за пролет 2022 година. Актерката од Squid Game позира со чантата Twist во нијанси...

Како да се облечете ако сакате да сокриете некој килограм повеќе?

Како да се облечете ако сакате да сокриете некој килограм вишок? Зголемувањето на телесната тежина е нешто што ги мачи повеќето од нас. Неколку вишок...

Во овие компании вработените работат само 4 дена во неделата!

Замислете - четири работни дена и три слободни дена, плус - ако сакате можете да ја завршите работата дома! Звучи како сон? Не, туку...

Џенифер Лопез и Дејвид Ганди во новата кампања за очила на...

Dolce & Gabbana ги ангажираше суперѕвездите Џенифер Лопез и британскиот модел Дејвид Ганди да ја претстават новата компанија за очила. Рекламната кампања ја сними...

Вила Леа: Aрхитекстонски скапоцен камен во прекрасниот залив на Француската ривиера

Сместена на површина од 450 квадратни метри поврзана со густа медитеранска вегетација, Вила Леа гледа на прекрасните заливи на Француската ривиера во близина на...