Декември е дефинитивно месецот во кој најмногу трошиме и купуваме, но исто така е и време на најголемите попусти, кога инвестираме во сопствената колекција. Стилиситите се согласни, дека следниве 5 парчиња се вредни да потрошите пари на нив – токму затоа што се практични и траат доживотно.

Па кои се тие парчиња во кои треба да се вложи? И кои се тие дизајнерски имиња на кои можеме да им веруваме за да ја донесеме правилната одлука? Во продолжение дознајте се за клучните парчиња……

Мантил

Добар Burberry мантил, ќе биде парчето кое ќе го извадите од гардероберот секоја година! Било да го носите со балетанки или со чизмички до глужд на пролет..мантилот е дефинитивно парче кое никогаш не излага од мода.balonacburb

SAINT LAURENT // BURBERRY // MAX MARA

Дијамантски прстен

Од сите накити кои постојат, прстенот со дијамант е ултимативното парче кое никогаш нема да ви досади, секогаш ќе сакате да го носите и одважно да го покажувате – и што е најважно од се, секогаш е современ!

prstentrzrr

Класична вечерна чанта

Заради големиот избор вечерни чанти, треба да се вложи во вистинската. Добро функционираат преку ден а уште подобро навечер со вашиот црн фустан. Неверојатно мудра и паметна инвестиција.

torbicaa-1

SAINT LAURENT// JIMMY CHOO // SAINT LAURENT

LOAFERS

Сигурно знаете деа рамните чевли на Gucci, апсолутно владееја оваа година! Овој модел на чевли кој секогаш изгледа апсолутно шик, класично и елегантно, умно е да да вложите во него. Можете да одберете супер едноставен модел или пак слободно експериментирајте во изборот.

loafersgucci

GUCCI loafers

Викторијанска кошула

Бела, vintage кошула (или фустан), во викторијански стил, никогаш не излага од мода, но морате да ги освежите останатите парчиња кои ги носите. Наша омилена комбинација е викторијанска кошула во комбинација со класични фармерки.

umetnikosuljeztkt

SELF-PORTRAIT // OSCAR DE LA RENTA // BALMAIN

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција лакови од познатата блогерка Kathleen Lights
Следна објаваСовршена новогодишна торта без брашно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР