По соработката со козметичкиот бренд ColourPop, влијателната YouTube блогерка за мода и убавина, Kathleen Lights создаде сопствен бренд на лакови за нокти KL Polish. За Кетлин со сигурност можеме да кажеме дека е една од највлијателните блогерки со оглед на тоа што на нејзиниот канал на YouTube се претплатени 2,7 милиони луѓе. Во нејзините видеа, таа детално ги прикажува своите трикови за убавина. Колекцијата на лакови е нејзин долгогодишен сон кој конечно ѝ се оствари. Лаковите не содржат агресивни состојки и чинат околу 8.5 долари. Погледнете ги неодоливите есенски и зимски нијанси на бои од колекцијата.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (12.12 – 18.12)
Следна објаваВо кои модни парчиња треба да се инвестира?
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР