Терапијата со бои е одличен начин да се расположите на дождливо време …

Додека деновите не станат вистинско лето и не нè задоволат со сонце и топлина, единствената опција да не се нурнете во депресија е да се расположите.

На пример, можете да да го средите гардероберот, да се израдувате со шопинг и да додадете светли бои – кога, ако не на лето. И дури ако сте љубителка на неутралната палета, сочниот изглед на Елса Хоск несомнено ќе ве инспирира.

Шведската манекенка објави низа фотографии на кои позира во тотален портокалов  изглед. Кожниот комбинезон го надополни со блуза и бела крагна, а ова е редок случај кога стајлингот, кој на прв поглед е во премногу светли бои, изгледа толку хармонично и убаво, што сакате да го повторите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелена мода во најбуквално издание!
Следна објаваПет модели на фармерки кои никогаш нема да излезат од нашиот плакар!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ