Дали би носеле торба изработена од вистински аспарагус, зелка или краставица?

Минатата недела, Хермес претстави уникатни итерации од својата иконска торба Биркин. Француската модна куќа сега се здружи со уметникот, дизајнерот и публицист Бен Дензер за да работат заедно и да создадат три дизајни, направени целосно од зеленчук, кои ги споделија на својот Инстаграм профил.

Познат по неговиот уметнички концепт за комбинирање книги со сладолед, Дензер го вгради својот необичен стил со низа луксузни додатоци, аранжирајќи стебленца од аспарагус, парчиња краставица и листови зелка, создавајќи на тој начин уникатни силуети.

Креативецот направи и овошни итерации од банани и јаболка, но засега овие парчиња немаа официјално деби.

Дали вие би ги носеле?

НЕМА КОМЕНТАРИ