Собата за преклопување има приклучоци за струја и вода, изработена е од миризливо дрво чемпрес и е изградена со стаклени врати за максимално искористување на природната светлина.

Наречена е IWI Cabin, која е дизајнирана да може да се смести во дворот или на терасата. Ja измислиле двајца архитекти од Еквадор, Хуан Руиз и Амелија Тапија, кои веќе започнале со производство во рамките на нивната компанија Jag Design.

– Просторот може да се прошири или да се компресира, во зависност од потребите на корисникот. Кога е компресирана, се однесува како парче мебел или полица. Кога ќе се прошири, станува простор за живеење што содржи се што е потребно за исполнување на различни функции, како што се канцеларија, студио за јога, простор за релаксација, работилница, сала за состаноци, гостинска соба – вели Jag Design, истакнувајќи дека сè е направено според стандардите што ja штитат животната средина.

Погледнете како тоа изгледа во галеријата

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба: Димче Николов – 70 години од раѓањето
Следна објаваКако да се ослободите од алергиите на сосема природен начин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ