Првата мисла на ленено парче за повеќето е досадна бела кошула …

Додека белата ленена кошула е идеална за летните денови, ленените ткаенини не мора да бидат и не се толку класични.

Облеката од лен е идеална за жешките летни денови кои веќе пристигнаа. Ленените влакна се исклучително јаки и удобни за носење, особено при високи температури, бидејќи ленот и овозможува на кожата да дише. Благодарение на брзото ослободување на влагата, ќе се потите помалку во ленената облека и кожата ќе дише полесно.

Еден голем недостаток на ленот е што лесно се тутка, па ако се одлучите за ленени ткаенини, ќе мора да се дружите со пеглата. Ленените ткаенини не мора да бидат досадни.

High street продавниците имаат многу интересна понуда на ленени ткаенини, Манго дури и посвети цела колекција на ленените ткаенини.

Ако сакате да се чувствувате лесно и поудобно ова лето, а сепак да бидете стилски, тогаш ленот е идеален материјал за вас.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДАЈ ГОЛ ЗА НАГРАДА ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ!
Следна објаваЗелена мода во најбуквално издание!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ