Младата пејачка Били Ајлиш е најбараната личност на Гугл во 2019 година поради нејзиниот стил.
Позната по нејзината буги облека, во светот каде на црвениот тепих чекорат Ријана, Меган Маркл и Бијонсе, Били Ајлиш го презеде престолот – модна икона за изминатава година.

Били со свите 17 години, беше номинирана за шест Греми и освои две АМА награди. Со својот музички успех, младата пејачка редовно се појавуваше во екстравагантни комбинации.

Таа блескаше облечена во “Барбери” од глава до пети, пееше на модната ревија на „Шанел“, се фотографираше со Алесандро Микеле, а сето тоа ја донесе младата пејачка на прво место на списокот на Гугл.

Били Ајлиш се истакнува со уникатен музички стил, кој од ден на ден освојува сè повеќе луѓе.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНово: “Lafayette” cuisine cabaret club во Белград!
Следна објаваDioriviera Cruise 2020: Живописни бои и смели отпечатоци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР