Париски дух во Белград …

Ново место за хедонистите наречено “Lafayette” cuisine cabaret club, отворено е на прекрасната локација во Белград со полед кон реката, во популарната сала „Бетон“.

Волшебните светла, фасцинантното кабаре шоу и електро ритмовите на жешката Ибица се дел од незаборавните впечатоци што истакнатите гости, претставници на деловниот и шоу-бизнисот, имаа задоволство први да ги почувствуаат за време на свеченото отворање.

Дополнителен придонес за волшебната вечер беше гастрономската понуда (фузија на француска и азиска кујна), избрани вина и коктели, и специјалниот гостин диџеј Саша Муки, кој дојде од Лондон специјално за оваа пригода.

Подоцна во вечерните часови, ресторанот поприма клупска атмосфера, така што во добро распоиложение може да се продолжи до раните утрински часови, како што порачува Lafayette: Danse Avec Moi.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГламур од фини пердуви!
Следна објаваБили Ајлиш е модна икона за изминатава година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР