Што може да изгледа по луксузно од фини пердуви?

Пердувите веќе неколку години не ги напуштааат модните писти. Дизајнерите храбро го користат за украсување на вечерни наметки, костуми и додатоци.

Лесни пердуви можат да се видат на сандалите, пердувите на торбите изгледаат елегантно и додаваат допир на луксуз на кој било стајлинг.

Додадете самите допир на гламур на едноставна облека, фустаните, блузите и пантолоните со пердуви ќе ве направат од вас дива на секоја забава.

Еве ги нашите омилени …

 


    
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите новогодишни излози во Њујорк!
Следна објаваНово: “Lafayette” cuisine cabaret club во Белград!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР