Њујорк е познат по своите спектакуларни новогодишни излози. Ајде да погледнеме некои наши фаворити од најочекуваните во оваа сезона, инспирирани од Бергдорф Гудман и други на Петтата авенија …

Впијте го сезонскиот празничен дух преку овие прекрасно украсени излози …

AMERICAN GIRL

DAVID YURMAN

image

image

BLOOMINGDALES

 

image

 

LOUIS VUITTON

image

SAKS FIFTH AVENUE: SAKS X DISNEY’S ‘FROZEN 2’

SAKS FIFTH AVENUE CELEBRATES ANNUAL HOLIDAY WINDOW UNVEILING WITH DISNEY’S “FROZEN 2”: WITH SPECIAL PERFORMANCE BY IDINA MENZEL

SAKS FIFTH AVENUE CELEBRATES ANNUAL HOLIDAY WINDOW UNVEILING WITH DISNEY’S “FROZEN 2”: WITH SPECIAL PERFORMANCE BY IDINA MENZEL

Saks Fifth Avenue Celebrates Annual Holiday Window Unveiling with Disney’s “Frozen 2”: With Special Performance by Idina Menzel

 

Saks Fifth Avenue Celebrates Annual Holiday Window Unveiling with Disney’s “Frozen 2”: With Special Performance by Idina Menzel

BERGDORF GOODMAN: BERGDORF GOODTIMES

image

image

image

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGivenchy 2020 – колекција инспирирана од грчката божица Ирис!
Следна објаваГламур од фини пердуви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР