Познатата модна куќа Givenchy ја претстави својата нова есенска колекција за 2020 година, дизајнирана од нејзиниот креативен директор Клер Вајт Келер…

Деликатниот и скулптурен асортиман е инспириран од грчката божица Ирис, која ги споила морето, небото и подземниот свет. Ирис исто така владеела со светот на цвеќето – всушност, нејзиниот истоимен цвет беше еден од омилените на Hubert  de Givenchy.

Во новата колекција ирисот е отпечатен на плетените фустани, капутите и јакните, додека најинтересните фустани имаат истакнати раменици, имитирајќи ја формата на ливчињата од ирис.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалиот црн фустан е идеален за празничните забави!
Следна објаваНајубавите новогодишни излози во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР