Петнаесет актуелни решенија за кој било празничен настан!

Ако потрагата по совршена облека за новогодишна забава не ве прави среќни, па дури и заплашени, секогаш постои решение.

И наједноставната облека, која ви овозможува да изгледате елегантно и празнично во исто време, е “малиот црн фустан”.

Класиците никогаш нема да излезат од стил, затоа во сезоната на забави и празници ве советуваме да го купите ова незаменливо парче облека.

Една од најрелевантните опции оваа сезона е сатенски фустан со обемни ракави, како и модели со асиметрични крој.

А, ако сакате свечено расположение, само необичниот стил не е доволен, изберете фустан со монистри или лурекс. Дополнете го вашиот стајлинг со сјајни сандали. И што е најважно – по забава, можете да го облечете овој фустан повеќе од еднаш. Ние сме за практичност!

Со нашиот избор, можете да создадете совршен изглед за новогодишни забави.

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 идеи за празничен маникир!
Следна објаваGivenchy 2020 – колекција инспирирана од грчката божица Ирис!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР