Повеќе сјај!

Едно е познато: за да имате совршен маникир на крајот на декември, сега треба да се најавите во салонот.

При изборот на маникир, запомнете да појасните дека едноставен монохроматски маникир не е идеално решение. Кога, ако не и за Нова Година, можете да експериментирате со дизајнот!

Ние ја поедноставивме задачата и ги собравме првите 10 опции за маникир за да блеснете на која било забава. Првото нешто што асоцира на празничен маникир е сјајот. Во форма на sвезди, камчиња, големи или мали светки – не е важно. Главната работа е што таа сјае на вашите раце.

На љубителите на минимализмот ќе им се допадне златен, сребрен или бисерен лак. Пробајте необичен маникир со камчиња низ целиот обод на ноктите – таков маникир ќе го трансформира секој мал црн фустан.

Погледнете ги инспиративни предлози подолу …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантни комбинезони за пречек на Новата 2020!
Следна објаваМалиот црн фустан е идеален за празничните забави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР