Тренд на Инстаграм: облека инспирирана од шахот!

  Оваа есен, геометрискиот принт е во мода - стилска алтернатива на класичниот шкотски тартан и кариран принт, во кој сите трендсетерки брзо се вљубија. Шаховската...

Најубави папучи во кои сега треба да инвестирате!

Ги видовме во колекциите на Balenciaga, Boss, Bottega Veneta, MSGM, Miu Miu и Salvatore Ferragamo. Се појавија на социјалните мрежи, на профилите на најпопуларните инфлуенсерки...

Едиторијал | Шик скара

Шик едиторијал за мајското издание на италијанскиот Vogue. Фотограф Miles Aldridge, модел Anmari Botha, стилист Alice Gentilucci.

Сензуалност и гламур во колекцијата на Coco de Mer!

Британскиот бренд кој изработува заводлива долна облека Coco de Mer, ја претстави новата кампања за пролет-лето 2018 година. (Памела Андерсон, долги години беше нивно заштитно лице...

Совршена летна колекција на Louis Vuitton!

  Колекцијата содржи градирани нијанси, создадени во свежа, летна палета на бои ... По лансирањето на своите пролетни Алма модели на чанти, брендот Louis Vuitton штотуку...

Marchesa ја лансираше колекцијата на чевли за пролет 2016 година

Moдниот бренд Marchesа е познат по своите прекрасни романтични фустани, а деновиве ја лансираше новата колекцијата на чевли за наредната година. Во вистински стил...

Матурски изглед со Fashion & Friends и Bata

Mесец мај е познат по оддржувањето на матурските и апсолвентските прослави, а тие пригоди налагаат одреден изглед и кодекс на облекување. За ваквите свечености...

Springfield колекција за оваа пролет

Лежерни и младешки изгледи во каталогот за новата колекција од Springfield. Мини здолништа и фустани со романтични дезени, маици и блузони со интересни апликации,...

Diane von Furstenberg – Уметноста на прославувањето!

  Holiday – 2019! Колекцијата се базира на фустани со шарени отпечатоци. Брендовите еден по еден ги претставуваат празничните рекламни кампањи. На ред е Дајан фон Фурстенберг! Брендот...

Интересни торби за обожувателките на спортот!

Необичен спој на спорт и мода во визијата на уметницата и дизајнерката Андре Бергат. Сите спортистки, а и тие кои тоа не се, сигурно со...

14 Совршени пролетни фустани!

Со пролетта, започнува и сезоната на венчавки, а тоа значи дека морате најмалку еден фустан да купите, доколку сте поканети на повеќе свадбени свечености. Ние...

Како да комбинирате миди здолништата

Миди здолништата се популарни оваа сезона, посебни кога се во А линија крој. Тогаш ја издолжуваат фигурата и го истакнуваат струкот. Секогаш подобро ќе изгледаат со...