Тие се розеви и меки, а ги освоија плакарите на сите модни блогерки. Станува збор за широки пантолони од сомот во розова варијанта од Mango..

Панталоните кои владеат на Instagram, се како вистинска снежна бура, тие се најбараното парче облека кое оваа сезона ќе го имате во својот гардеробер.

Нежната, бледо розова боја на пантолони во комбинација со мек и топол џемпер, вистински зимски моден тренд!

Оваа зима не е создадена да ги носиме досадните и темни бои кои владеат секоја година по улиците. Оваа зима е пред се женствена и разиграна.

Панталоните од Манго се идеален зимски избор. Високиот појас дополнително ќе ги продолжи вашите нозе, а половината ќе ја направи потенка.

Двата странични и задниот џеп, им даваат на овие панталони дополнителен карактер.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 причини за секојдневна консумација на мандарините!
Следна објаваМагијата може да почне – празнични свеќници во ентериерот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР