Велат дека периодот околу Новата година му додава дополнителна магија на нашите животи …

Ние не сме сосема сигурни за митскиот аспект поврзан со сето ова, но сезоната на новогодишните празници е поблиску до нас, а животот навистина делува по малку различно и посебно. Дури и покрај сите трчења околу шопингот и бескрајните мали работи кои ни земаат време за подготовките за големиот ден, сепак вреди целиот овој труд.

Можеби во прашање е сјајот на новогодишнота расвета, звукот на празничните песни, целокупнато свечено расположение или освежувачката идеја врзана за празниците, но дефинитивно, комбинацијата на сите овие мали нешта ја прави оваа сезона поведра од другите. Токму како песните и звуците, мирисот на празниците во воздухот, додава дополнителна нота на расположението, кое може да се зајакне со неколку дополнителни магични свеќници.

На вашиот ентериер посебен шарм ќе му даде свеќник изработен токму од вас.

Од вашите стари тегли, направете елегантни и убави, вонвременски свеќници!

Погледнете…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРозовите пантолони од Манго го освоија Instagram!
Следна објаваНовогодишна декорација во мал стан!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР