Идеи како да декорирате велигденски јајца овој Велигден
Велигден е пред нас, а јајцата обично се бојадисуваат рано наутро во четврток или ден пред Велигден.

Велигденските јајца се симбол на Велигден и едноставно не можеме да ја замислиме велигденската трпеза без нив.

За да ги имате најубавите велигденски јајца овој Велигден, пребаравме на бескрајниот интернет за да ви донесеме инспирација.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајголемите трендови за убавина во 2023 година
Следна објава“ПОРТРЕТ НА ПУБЛИКАТА” – Изложба на Дафина Шекутковска во КИЦ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ