Во последниве години, модата од 80-тите и 90-тите полека се враќа.
Прво, се вратија смешните големи шешири за сонце, потоа дојдоа екстремно големите торби, а сега модниот свет ги воведе големите нагласени ракави.

Ракавите доаѓаат во многу форми, од преголеми до тесни, кои се протегаат во ѕвоно на дното на раката. Особено интересни се ракавите кои се нагласени во слоевити волани  или оние со додадени детали како тантела или врвци. Без оглед на типот кој ќе го одберете нема да ве направите грешка, бидејќи нагласените ракави, секако, се хит на сезоната.

Модели од  Zarа

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПромовиран првиот интерактивен водич за Скопје – Здраво Скопје
Следна објаваИзложба на фотографии која ја слави убавината на природнен начин!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР