Лондонскиот фотограф Бен Хопер предизвика големи контраверзи во јавноста со својата колекција на фотографии на кои позираат жени неизбричени под пазувите.

Тој оваа изложба ја нарече “Природна убавина”, а целта му беше како што кажува тој, да открие зошто жените со влакна на телото се сметаат за помалку убави и помалку секси.

Голем број на дами се согласија да бидат дел од оваа изложба и да ги поделат личните приказни за стресот со секојденевното бричење под пазувите. Хопер прво ги фотографираше моделите, но потоа го смени мислењето бидејќи сакаше да ја покаже убавината на обичните жени.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНагласени ракави – хит на сезоната!
Следна објаваНовата кампања на Guess 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР