ERMANNO SCERVINO колекција есен-зима 2018!

Италијанскиот моден бренд Ermanno Scervino е дефинитивен зависник, кога станува збор за карираниот дезен. Тоа го докажа со најновата колекција за есен-зима 2018 година. Италијанскиот...

Фантастична колекција есен/зима 2018 на Stella McCartney!

  За време на нејзината долга кариера, Стела МекКартни остана доследна на идејата дека како дизајнер мора да креира облека која ќе ја носи и...

Новата колекција на Roberto Cavalli есен/зима 2017/18 е прекрасна!

Новата колекција на брендот Roberto Cavalli за есен/зима 2017/18 е прекрасна! Иако реално тоа никој не го очекуваше, откако оваа модна куќа ја напушти креативниот...

Модна кампања на Louis Vuitton за есен/зима 2018!

Новата кампања на францускиот бренд Louis Vuitton вклучува голем број на манeнки кои ги носат шик креациите на Николас Гескиер. Акцентот е на шик здолништа...

Рис Витерспун го покажа розовиот кариран фустан – хит на ова...

  Ел Вудс, дали си тоа ти? Главниот лик на филмот „Legal Blonde“ Ел Вудс, кого го игра талентираната Рис Витерспун, најмногу сакаше розова боја и,...

Тренд боја за лето 2019 – портокалова!

На сите модни ревии за 2019 година од Париз, Лондон, Рим и Њујорк, една од најзастапените беше портокаловата боја  Портокаловите додатоци се идеални за создавање...

MOTIVI и OLTRE со женствени и романтични колекции!

Италијанските модни брендови OLTRE и MOTIVI, присутни се на нашиот пазар со своите колекции и новите линии. Моделите се романтични и елегантни, за дневен и вечерен изглед,...

Victoria’s Secret – колекција на костими за капење 2019!

По тригодишно отсуство, овој познат бренд на долна облека се враќа во категоријата на костими за капење, во вистинско време пред лето 2019. Ангелите...

Gucci кампања пролет 2018!

Модниот бренд Gucci и Alessandro Michele се победничката комбинација. Само една недела по презентацијата на својата богата колекција Pre-Fall 2018, луксузниот бренд има уште повеќе...

Меки и топли – крзнени палта!

Тие се меки и топли. Постои некоја одредена, но сепак недостижна карактеристика зошто крзнените палте со години не воодушеваат. Овој тип на ткаенина е...

Само еден одличен акцент може да ве направи sвезда на стилот!

Оливија Палермо ... И покрај фактот дека бројот на пациенти со коронавирус се намалува, дефинитивно не вреди да се запре со носењето опрема за лична...

На овие торби навистина е тешко да им се одолее!

Претставена пред неколку години, чантата Chanel Boy, беше инстант хит на реномираниот француски бренд ... Новата Chanel колекција ни претставува нови итерации на предходно споменатиот...