Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit

Kaко што се приближува есента, светските модни списанија и уредници препорачуваат кој стил на чевли ќе биде најпопуларниот.

Постојат неколку дизајни на чизми кои ќе доминираат во есенските денови, но според фотографиите на многу познати ѕвезди, едни чизми ќе бидат апсолутен хит -тесни над коленото.

Иако овие чизми се популарни од претходните сезони, новите верзии се уште подобри.

Овие чизми можат да бидат од кадифе, латекс, кожа, чипка, лак или велур, со висока пета или рамни, со шпиц или обли и можат да се вклопат во голем број на комбинации. Можете да ги носите со ултра кратко мини здолниште, фустан, маичка, џемпери, преку тесни фармерки… Апсолутно сè доаѓа во предвид.

 Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit Uske čizme preko kolena - veliki jesenji hit

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗамокот Аmboise – бајка на реката Loire!
Следна објаваСкриената градина на Amen&Amen!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР